0(212)291 53 56
             
Hizmetlerimiz
E-Bülten
İsim
E-Mail
 
Yaşlı Bakıcısı
Diğer Sitelerimiz

Yaşlıya Bakım

Yaşlıya Bakım

Yaşlı bireyin evde bakımı bir taraftan sorun çözerken, diğer taraftan bakım veren yetişkin için başka sorunların yaşanmasına yol açmaktadır.

Yaşlıya bakım hizmetinin kaliteli olabilmesi için yetişkin çocuğun da yaşamının kalitesinin arttırılması gerekmektedir. Bu yüzden profesyonel/formel destek gereklidir.

Ancak orta ve alt sosyo-ekonomik düzeylerde ekonomik yoksulluk, bu tip hizmetin alımını güçleştirmektedir.

Bu konuda devletin sağlayabileceği olanakların kısıtlı olduğu dikkate alınırsa, görevin belediyelere ve sivil toplum kuruluşlarına düştüğünü söylemek mümkündür.

Günümüzde ABD’de ve diğer birçok Batı ülkesinde çocuk ıslah evlerinden yaşlılar yurduna varıncaya kadar gönüllü çalışan, hizmet veren sivil toplum kuruluşu üyeleri bulunmaktadır. Bu tür uygulamaların Türkiye için de kabul edilebilir bir kültürel anlayış olduğu söylenebilir.

Sonuç olarak insan hakları ve etik açıdan bakıldığında; yaşlı/hasta bireyin, bakımdan birinci derecede sorumlu olan bireyin ve tüm aile bireylerinin yaşam kalitesinin yükseltilmesi, aileye destek sağlayacak evde bakım hizmetlerinin kurumsallaşması ve yaygınlaştırılması ile mümkündür.

Yaşlı Bireyin Evde Bakımı Yaşlıya Bakım Hizmeti Yaşlı Evde Bakım Hizmetleri Yaşlı Bakımı Yaşlı Bakıcısı Yaşlı Bakıcıları
Özel Şoför
Dadı
Bebek Bakımı
Bahçıvan
Ziyaretçiler
Tekil :
Çoğul :
 
 
Damla Bilişim

Valid XHTML 1.0 Transitional

Evpersoneli.net Damla İnsan Kaynakları Eğitim ve Danışmanlık Temizlik Gıda Bilişim Sanayii Tic.Ltd. Şti. ne bağlı bir sitedir.
Damla İnsan Kaynakları Ltd. Şti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu, 22/12/2005 tarihli 100 sayılı izin belgesiyle faaliyet göstermektedir.