0(212)291 53 56
             
Hizmetlerimiz
E-Bülten
İsim
E-Mail
 
Yaşlı Bakıcısı
Diğer Sitelerimiz

Çocukta Hareket

Çocukta Hareket Gereksinimi

Çocuk daha ilk günlerinden itibaren bir hareket gereksinimi gösterir. Giderek bu gereksinim ile bulunduğu etkinliklerle dış dünyayı tanımaya ve kendi yeteneklerini, gücünü öğrenmeye yönelir.

Bu alanda bir çocuk çok çeşitli tutum ve vaziyet alışlarla karşı karşıya bulunmaktadır. Bazı ailelerde çocuğun bu eğilim ve yönelişleri büyük bir serbestlik içinde bulunmakta, hiçbir kısıtlama görmemektedir.

Diğer bir bölümünde ise çocuğun son derece kısıtlandığı, hareket etme ve etkinlikte bulunma olanaklarının daraltıldığı görülmektedir.

Bu konuda da anne ve babanın bilinçli davranması, çocuğun sağduyu ölçüleri içinde serbest bırakılması gerekmektedir.

Çocuğa Özgür olarak etkinlikte bulunacağı bir faaliyet alanı oluşturulmalı, gerektikçe ona yeni hareket ve etkinlik konuları bulunmalı, böylece çocuk sürekli olarak yeni atılımlara ve girişimlere özendirilmelidir.

Bu arada çocuk, yaş ve olgunluk düzeyine uygun olan konularda bilinçlendirilerek daha olumlu ve özgün davranması sağlanmalıdır.

Tanınan aşırı serbestlik içinde çocuğun bazı olumsuz deneyler geçirmesi kadar, üzerine titrenerek yetiştirilmesi de, bir yetişkin olduğunda çekingen, yılgın, beceriksiz, nazlı bir kişiliğe sahip olmasına neden olabilir.

Çocukta Hareket Çocukta Hareket Gereksinimi Çocuk Çocuk Bakımı Çocuk Bakıcısı Çocuk Bakıcıları Çocuk İçin
Özel Şoför
Dadı
Bebek Bakımı
Bahçıvan
Ziyaretçiler
Tekil :
Çoğul :
 
 
Damla Bilişim

Valid XHTML 1.0 Transitional

Evpersoneli.net Damla İnsan Kaynakları Eğitim ve Danışmanlık Temizlik Gıda Bilişim Sanayii Tic.Ltd. Şti. ne bağlı bir sitedir.
Damla İnsan Kaynakları Ltd. Şti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu, 22/12/2005 tarihli 100 sayılı izin belgesiyle faaliyet göstermektedir.