0(212)291 53 56
             
Hizmetlerimiz
E-Bülten
İsim
E-Mail
 
Yaşlı Bakıcısı
Diğer Sitelerimiz

Bebeğin Emeklemesi

Yedinci ve sekizinci aylar çocuğun emekleme zamanıdır. Hatta yalnız başına oturmaya da çabalar. Fakat çocuğu ne oturmaya zorlayınız, ne de oturacak olursa uzun zaman oturmasına müsaade ediniz.

Emeklemek çocuk için pek güzel bedeni bir hareket olup, etlerini kuvvetlendirir.

Sağlam olan bir çocuk altıncı ayına bastığı vakit temiz bir yere konacak olursa, derhal emeklemeyi veyahut yüzükoyun yatarak sürtünme suretiyle yürümeyi öğrenir. Sekizinci ayda masa ve sandalyeye tutunarak ayağa kalkar.

Emekleme kafesi, havanın haline göre evde veya dışarıda bulunabileceğinden çocuğun oynaması için en emin ve en iyi yerdir.

Bacakları yürüyecek kuvveti kazanmadan çocuk yürümeye zorlanırsa ya düztaban veya çarpık bacak veyahut dizleri sakat olur.

Çocuğunuz emeklesin, fakat böyle yapması için sakın  zorlamayın. En iyi yol, etrafındaki eşyayı, çocuk emeklemek istediği zaman kendisine bir zarar vermeyecek şekilde düzenlemektir.

Emekleyen çocuklar, katiyen aynı noktada kalmazlar. Bunlar emekleme kafesi içinde olmadıkları takdirde daima kontrol altında bulundurulmalıdır.

Çocuğun düşüp kendini incitmesi, yatak, masa ve sandalye gibi üzerinde kolaylıkla emekleyerek kayma ihtimali olan yerlerde yalnız başına bırakılmasından olur.

Artık bugünden itibaren çocuğunuzu düşme ihtimali olan yerlerde yalnız bırakıp gitmek dikkatsizliğinde bulunmayınız ve merdiven başlarına gitmemesine dikkat ediniz.

Çocuğun Yürümesi

Çocuk on ikinci ayına bastığı zaman, yalnız başına yürümeye başlar. Bu zamandan itibaren yürümeyi ileri götürür ve nihayet kendi başına koşup oynamaya başlar.

Çocuğun Emekleme Zamanı Emeklemek Çocuk İçin Emekleme Kafesi Çocuğun Oynaması Emekleyen Çocuklar Çocuğun Yürümesi
Özel Şoför
Dadı
Bebek Bakımı
Bahçıvan
Ziyaretçiler
Tekil :
Çoğul :
 
 
Damla Bilişim

Valid XHTML 1.0 Transitional

Evpersoneli.net Damla İnsan Kaynakları Eğitim ve Danışmanlık Temizlik Gıda Bilişim Sanayii Tic.Ltd. Şti. ne bağlı bir sitedir.
Damla İnsan Kaynakları Ltd. Şti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu, 22/12/2005 tarihli 100 sayılı izin belgesiyle faaliyet göstermektedir.