0(212)291 53 56
             
Hizmetlerimiz
E-Bülten
İsim
E-Mail
 
Yaşlı Bakıcısı
Diğer Sitelerimiz

Evde Bakımda

Evde Bakımda Verilen Hizmetler

- Ev işleri; çamaşır, alışveriş, temizlik gibi işler,
- Kişisel bakım; giyinme, banyo ve kişisel hijyene yardım etme,
- Evde öğün hazırlama; Yaşlıların evlerinde sıcak öğünler sunma. Hafta sonu için dondurulmuş yiyeceklerle öğün gereksinimlerinin karşılanması,


- Kişisel Acil Müdahale;
24 saat acil yardım hizmeti,
- Bireylerin tek başına gerçekleştiremeyeceği ağır işler; pencerelerin temizliği, halıların yıkanması, buzdolabının temizlenmesi vb. işler.

- Evde Arkadaşlık; Haftalık olarak yaşlı ziyareti, ayak işlerini yapma, yazışma ve onlara arkadaş bulma imkânı sağlama,

- Ulaşım; Sağlık kontrollerine gitmesi için uygun ulaşım sürecinin sağlanması
- Evde Beslenme desteği
- Finansal danışmanlık
- Evde Eğitim
- Evde Sağlık Uygulamaları; r
uh sağlığı; ortopedi/ nöroloji, rehabilitasyon, infüzyon, onkoloji, kadın-doğum, çocuk, yaşlı, kardiyopulmoner ve yara bakımı gibi sağlıkla ilgili uygulamalar.

Evde bakım hizmetlerine, özellikle maddi boyutlarındaki artışa yönelik bazı eleştiriler olmasına rağmen, bu hizmetler giderek yaygınlaşmaktadır.

Evde Bakımın Avantajları

- Evde bakım, hasta ve bakıma ihtiyacı olan kişilere, kendi ortamında daha özgür yaşama imkânı sunmaktadır.

- Hastanın ya da bireyin ailesiyle birlikte ve kendi ev ortamında bulunması, bu hizmeti birey için cazip kılan en önemli faktörlerdendir.

- Kişinin daha saygın hissettiği bir ortamda, sevdikleriyle yakın iletişim içinde olması, daha hızlı iyileşmesini ve bağımsızlığını kazanmasını sağlamaktadır.

- Ev ortamında bakımın kalitesinin arttığı vurgulanmaktadır.
- Bireyin bakım sorumluluğunun aile üyelerinin üzerinden alınması ile iş ve sosyal yaşantının kısıtlanma zorunluluğu ortadan kalkar ve bireylerin tükenmişlik yaşamaları engellenebilir.

- 24 saat ve hafta sonları hizmet sunma olanağı bulunmaktadır.- Bireye ve aileye özgü olarak bakım planlanabilmektedir.

- Bireyin ve aile üyelerinin bakıma daha fazla katılmasını sağlamaktadır.
- Hastaneden erken taburcu edilerek evlerine gönderilen ve evde bakım hizmeti alan hastaların memnuniyeti, genel sağlık durumu, üç aylık mortalite ve hastaneye tekrar yatış hızı, genel sağlık düzeyi ve emosyonel durumlarının daha iyi olduğu belirtilmektedir.

- Hastanede kalmak hasta için her zaman enfeksiyon kapma riskini taşımaktadır. Evde bakımda enfeksiyona yakalanma ihtimali azalmaktadır.

- Uzun süreli bakım gerektiren hastaların bakımı evde daha kolaydır. Birçok hasta için evde bakımın hastaneyle kıyaslandığında maliyeti daha uygundur.

- Evde bakım hizmetleri ile bireylerin kendi ortamında bakılması tedavi sürecini hızlandırmaktadır.
- Yoğun bakım dâhil, diyabet, astım ve kalp problemleri gibi pek çok durum için bakım imkânına sahiptir.

- Evde bakım hizmetleri ilaç kullanımı ve ilaca uyum sağlama gibi açılardan da yararlıdır.
- Evde bakım hizmetleri, birey ve ailesinin fiziksel, duygusal, sosyal, ekonomik ve çevresel tüm boyutları ile dikkate alınmasını gerektirdiğinden ekip çalışmasını zorunlu kılmaktadır.

- Evde bakım hizmetleri, farklı meslek ve branş üyelerinin işbirliği ve eş güdümü ile sürekli, kapsamlı ve organize biçimde sunulması gereken bir hizmet olarak ifade edilmektedir.

- Yaşlının sağlık durumu ve bakım gereksinimlerine göre hekimler, hemşireler, ev ekonomistleri, eczacılar, tıbbi sosyal çalışmacılar, psikologlar, fizyoterapistler, konuşma ve mesleki terapistler gibi farklı meslek grupları bakımda rol alır.

- Ekip üyeleri bir plan dâhilinde ve eş güdümlü olarak çalışır. Genelde ekipten birisi bu bakımı koordine eder. Tedavinin bir parçası olarak aile üyelerinin ve bakım sunulan bireyin bu plana katılması planın etkinliğini arttırır.

Evde Bakımda Verilen Hizmetler Ev İşleri Kişisel Bakım Evde Beslenme Desteği Evde Arkadaşlık Evde Eğitim Yara Bakımı Rehabilitasyon Evde Bakım Hizmetleri Evde Bakımın Avantajları Evde Bakım Hasta ve Bakım Bakıma İhtiyacı Olan Ev Ortamında Bakım 24 Saat Bakım Hizmeti Hafta Sonları Bakım Hizmeti Uzun Süreli Bakım Hastaların Bakımı Hasta İçin Evde Bakım Yoğun Bakım Bakım İmkânı Bakım Gereksinimleri
Özel Şoför
Dadı
Bebek Bakımı
Bahçıvan
Ziyaretçiler
Tekil :
Çoğul :
 
 
Damla Bilişim

Valid XHTML 1.0 Transitional

Evpersoneli.net Damla İnsan Kaynakları Eğitim ve Danışmanlık Temizlik Gıda Bilişim Sanayii Tic.Ltd. Şti. ne bağlı bir sitedir.
Damla İnsan Kaynakları Ltd. Şti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu, 22/12/2005 tarihli 100 sayılı izin belgesiyle faaliyet göstermektedir.